Rubriky
Lednice a Břeclav

4) Ignorace Lednici nepomůže

Vážený pane starosto, paní Pánková, ledničtí zastupitelé,

musím říct, že jsem z Vaší „ne-reakcí“ velmi zklamán.

Dne 30. 12. jsem posílal paní Pánkové, panu Pavlů, panu starostovi a na mailovou adresu kanceláře mail s přiloženým článkem do Zpravodaje ohledně lednické architektury a informování občanů (pro jistotu ho přikládám znovu do přílohy – viz 3) Lednické architektonické ostudy a možná řešení). Napsal jsem Vám 14 dní před uzávěrkou a nabídl i možné zkrácení článku.

Pan Pavlů mi odpověděl 3. 1., že má na starosti jen malé příspěvky a že se mám obrátit na šéfredaktorku LZ paní Pavlů. Odpověděl jsem mu, že už původní mail byl paní Pánkové (a dalším) adresován.

Dne 31. 1. jsem si přečetl Zpravodaj a nenašel jsem v něm ani čárku článku, nebo reakci na něj. Doposud mi nedorazila ani žádná reakce na e-mail.

Chápu, že je pro Vás kritika nepříjemná. Může se Vám zdát, že jde pořád o to samé (jak psala paní Pánková) – i když, pokud jste si můj článek přečetli – najdete na jeho konci 2 jasně formulované otázky, na které jsem doposud nedostal jakoukoliv reakci.

lednice_litomysl_napis_4_nexaheavy_250cca

Jsem zklamaný. Věřil jsem, že vedení Lednice je tu především pro své občany a že je připraveno o problémech diskutovat. Tématika architektury obce a informování občanů se týká každého jejího obyvatele – proto jsem považoval zveřejnění článku ve Zpravodaji za nejlepší možný prostředek k nastartování diskuze s vedením obce i jejími obyvateli. Nabízel jsem možnost zkrátit článek ve značném předstihu.

Neotištění (byť zkrácené podoby) mi přijde jako nedemokratické jednání, protože vůbec neumožníte prezentovat jiný názor a bavit se o problému obce. To, že mi nepřišla byť jediná odpověď na obsah, mě uráží jako občana – vykonáváte veřejnou funkci, a tudíž musíte být připraveni svá rozhodnutí zdůvodňovat. Skutečnost, že mi nepřišla VŮBEC ŽÁDNÁ odpověď – považuji za porušení základů slušnosti. A toto Vaše chování mě především uráží jako člověka.

Stále doufám, že nějaký e-mail se mohl ztratit ve SPAMu. Stále doufám, že o podklady k lázním (vizualizaci, vystavené dokumenty) stačí slušně požádat v mailu – že se nemusím ohánět paragrafy o přístupu k informacím. Stále doufám, že si vedení obce uvědomí důležitost problematiky architektury a informování občanů přes internet.

K architektuře: Jsem v kontaktu s panem architektem Davidem Mikuláškem (viz profil na archiwebu), který psal, že by se o lednickou architekturu mohli zajímat kolegové z České komory architektů. Považujete alespoň toto za důkaz, že se jedná o problém?

K informování občanů: Chtěl jsem tento mail adresovat zastupitelům či alespoň všem radním. Bohužel na webu Lednice nejsou jejich mailové adresy (viz zde).  Našel jsem jen maily do práce pana Straškráby a Svobody. To Vám přijde jako vstřícnost vůči občanům?

Jako vždy, se těším na Vaši odpověď
a článek zveřejním na svém webu www.neup.eu

Petr Neugebauer

A dál?

Autor: Petr Neugebauer

Neugebauer Petr: zkrátka NeuP.

Web dnes slouzi jako rozcestnik a archiv referatu z mezinarodních teritoriálních studií FSV Univerzity Karlovy v Praze. Navic obsahuje clanky o lokálnímu dění v Lednici a Břeclavi i republikové politice.

Leave a Reply