Rubriky
Lednice a Břeclav politika ČR

Ušmudlané Česko

Po měsíci zas v Česku: jak lidé oblékají sebe, “oblékají” i svá města. Nevkusně, bez zájmu. Přitom by stačilo tak málo…

K vizualnímu smogu – Jiná Praha. K módnímu balastu: Okresní (módní) peklíčko.

Autor: Petr Neugebauer

Neugebauer Petr: zkrátka NeuP.

Web dnes slouzi jako rozcestnik a archiv referatu z mezinarodních teritoriálních studií FSV Univerzity Karlovy v Praze. Navic obsahuje clanky o lokálnímu dění v Lednici a Břeclavi i republikové politice.

3 reakce na „Ušmudlané Česko“

1. v ČR se těžko seženou pěkné, moderní boty, ve velkém výběru a za dobrou cenu.
2. Češi mají skvělou vlastnost, že jsou spíše itelektuálové (ve srovnání s národy, které jsem zatím poznala), ale možná i proto, neinvestují peníze do módy. Chodí podobně oblečení, turistisky, smutně, šedě (podle mě vliv z dob minulých).
Z toho podle mého názoru vyplývá, že se k nám ani pestřejší kolekce nedostávájí (spousta obchodů má kolekce pro jižní země a kolekce pro zbytek). Kupříkladu stránka tchibo. Je ta pár jakéhosi oblečení, když však přestoupíte na turecké tchibo, koupila bych si tam skoro všechny věci.
Je to škoda, muži jakoby nechtěli vypadat, jakože se o sebe starají, používají tak dva kosmetické přípravky a tím to hasne.. Ženy jsou na tom beze všeho lépe. Raději převoněný člověk nežli smradlavý.

Diky za komentar! Opravdu je nabidka mody v CR omezena. Je prizpusobena zajmu! Taky myslim, ze je tu tradice “normalizacniho” oblekani – sede, nevyrazne… Oblekat se pekne neni vnimano jako neco duleziteho – coz se prenasi i na “oblekani” mest, o to mit pekne budovy bez graffity a reklam neni zajem. Na tom modnim pekle prave casto kritizuji sportovni oblekani – je to omlouvano pohodlnosti obleceni, ale zaroven je to maskovany nezajem o to, jake obleceni se kam hodi….
Pritom Cesi plati nechutne castky za znackove obleceni – zajet si do zahranici a clovek zjisti, jak za stejny kus hadru clovek muze zaplatit pulku… Jak jsi psala, ze obchody prizpusobuji nabidku – to me nenapadlo, zajimave! Je to presne ono, musime taky vyzadovat zajimavejsi obleceni – nakupovat ho…. naopak nenakupovat predrazene veci, nebo nudne veci…

Naprosto souhlasím a myslím si, že v tom je ta normalizace. Ano, Češi kupují značkové sportovní oblečení, ale přece to vypadá líp, když si člověk koupí za pár korun na rok, na dva delší svetr, pěknější boty a je oblečený.. Naprosto s Tebou souhlasím. Klíčem je podle mne také to, že lidé se nebudou bát zvolit si barvy a bát výraznější vkusným stylem. A je to tak, společnosti jako Tally Weijl, Blanco, Bershka zde maji jiné zboží, než v Česku. Je to opravdu pro jižní země a pro severní. Dobrý příklad je se podívat na to Tchibo na české stránky a turecké =).

Leave a Reply