Rubriky
grafika a rýmy

V!Z sborník – grafika

Pro sdružení Univerzity Karlovy Charlie jsem navrhl grafickou podobu sborníku V!Z: Texty o (queer) reprezentaci, kultuře, vizualitě. Odeslaný návrh a srovnání s vytištěnou realitou najdete v galerii tohoto článku.

Charlie vyhlásil soutěž na grafickou podobu e-magazínu Ředkvičky, které jsem se účastnil. Ač výsledky jsou doposud neznámé – byl jsem osloven, zda bych nenavrhl podobu tohoto sborníku.

V galerii najdete jako první návrhy, které jsem odeslal v elektronické podobě. Vzhledem k tomu, že jsem samotný sborník graficky neupravoval, ale někdo postupoval podle mého návrhu – došlo k několika změnám. Například místo speciálního navrhovaného písma pro první stranu, bylo použito titulkové písmo. Černobílý návrh na předsádku (používající nápis v!z) nebyl použit. Osobně bych u medailonků autorů nenechal písmo “podtéct” pod fotografie autorů – což ovšem nebylo z mého návrhu jasné.

Celkově se mi se sdružením Charlie a především jeho reprezentantem Ladislavem Zikmund-Lenderem spolupracovalo velmi dobře a s výsledkem jsem spokojený. Svůj názor můžeš vyjádřit v komentáři pod článkem ;)

[nggallery id=14]

Autor: Petr Neugebauer

Neugebauer Petr: zkrátka NeuP.

Web dnes slouzi jako rozcestnik a archiv referatu z mezinarodních teritoriálních studií FSV Univerzity Karlovy v Praze. Navic obsahuje clanky o lokálnímu dění v Lednici a Břeclavi i republikové politice.

Leave a Reply