Rubriky
referáty z VŠ

3 důvody proč tu dlouho nepřibyl článek

1. Twitter

Díky přednášce Nevládky 2.0 v HUBu jsem se rozhodl Twitter zkusit a přidal se tak mezi české uživatele, které Josef Šlerka definoval jako novináře, marketéry, politiky, IT nadšence a obecně mladé muže. Postupně se učím jak Twitter využívat, především jak najít koho je zajímavé sledovat a o jaká témata je zájem. Twitter mi díky automatickému odeslání na Facebook umožňuje debatovat zajímavá témata jak s mými přáteli, tak i s lidmi, které jsem nikdy neviděl, ale zajímají je podobné otázky.

2. Bakalářka

Ano, tento semestr jsem nepsal žádnou seminární práci ani referát. Místo toho jsem se pustil do rozšiřování velké seminární práce na práci bakalářskou. Byl to porod – ujasňování tématu, ke kvalitní literatuře jsem se dostal spíš ke konci… Poučení: může se zdát, že když jediný vedoucí bakalářského semináře nutí postupně psát, je to dobré – ale taky se jako u mě může ukázat, že místo na napsání požadovaných stránek, by bylo lepší víc se ptát na kvalitní literaturu a načítat ji. 4 dny před datem odevzdání jsem vyslechl rozsudek vedoucího práce, zda je dle něj obhajitelná (o čemž vedoucí bc. semináře pochyboval). Oponent mi ještě doporučil 3 autory, které jsem do pátku doplňoval. A tak místo minima 30 normostran jsem odevzdal na poslední chvíli svých 88 normostran. Ach. Uvidím, co posudky – obhajoba mě kvůli prodloužení bakalářského studia čeká spolu se státnicemi až za rok.

Rád bych tu práci zveřejnil, ale vzhledem k rozsahu není vhodný normální článek.

3. Erasmus výstava+

V rámci skvělého celoročního projektu Tvoř. Veď Teď! Akademie mladých lídrů jsme měli za úkol zorganizovat akci pro svou komunitu. Tak jsem došel na Erasmus výstavu+ představující fotografie, texty, statusy a obecně zážitky z Erasmus pobytů spolužáků z 3. ročníku teritoriálních studií na IMS FSV. Neb jsme všichni psali bakalářky, bylo možné uspořádat vernisáž až po odevzdání před státnicemi. Takže organizování se míchalo s psaním bakalářky, což nebylo zrovna ideální. Ovšem myslím, že výsledek určitě stojí za to :) Více o výstavě na Facebooku, Twitteru a Tumblr (posledně zmiňovanou službu jsem chtěl otestovat a došel k tomu, že by stačil Facebook a příště budu radši používat funkčnější WordPress).

V těchto 3 bodech jsem v podstatě shrnul dění v „letním“ semestru 2011/2012. Nebudu asi schopný aktualizovat blog každý týden, jak tomu bylo dřív. Jednou za 14 dní, případně jednou za měsíc to ovšem určitě zvládnu.  Uvidíte, kam se zdejší obsah posune :)

Autor: Petr Neugebauer

Neugebauer Petr: zkrátka NeuP.

Web dnes slouzi jako rozcestnik a archiv referatu z mezinarodních teritoriálních studií FSV Univerzity Karlovy v Praze. Navic obsahuje clanky o lokálnímu dění v Lednici a Břeclavi i republikové politice.

Leave a Reply