Rubriky
grafika a rýmy

Grafika: Ex Libris Pavola Kaššáka

Ahoj Palo!
Včera jsem dokreslil redisperem Ex Librisy s postavami. Dneska to nascanoval – a posílám v příloze :)
Realizací je 9 – všechny jsou dělány modrou tuší. 5 je kaligrafických – 2 jsou s výrazným až plakátovým písmem, 2 jsou decentní s důrazem na nápis ExLibris a 1 je v dekorativním kaligrafickém stylu. Jeden návrh je velmi jednoduchý – s menším nápisem, na který upozorňují od něj/či k němu se klonící linky.
Dlouho mi trvalo, než jsem pohnul s figurálními Ex Librisy. Vznikl 1 čaroděj jako typický fantasy symbol. Dál Zeměplošský čtoucí Smrť. A čtoucí hlava  s bujnou fantazií :)
Počítal jsem tím, že ExLibris budeš dávat především do fantasy knih, Zeměploch atd – proto jsem dělal návrhy všechny ručně. Přišlo mi, že počítačový návrh by byl příliš dokonalý, čistý – a tudíž i studený. Nějak mě ani nenapadl vhodný návrh pro počítačové zpracování.
Ručně dělané originály můžu poslat – můžou se drobně lišit od elektronické verze, protože jsem např upravil umístění na papíře. Všechny návrh jsou v rozměrech 9x16cm. Elektronickou verzi lze poměrně snadno přizpůsobit i na jiné rozměry.

Doufám, že se ti nějaký návrh bude líbit a bude i dobře sloužit :)
Zdravím Petr

9 Ex Libris Pavola Kaššáka

[nggallery id=17]
smrt
kaligraf_cista2
kaligraf_dekor
kaligramoc1

Autor: Petr Neugebauer

Neugebauer Petr: zkrátka NeuP.

Web dnes slouzi jako rozcestnik a archiv referatu z mezinarodních teritoriálních studií FSV Univerzity Karlovy v Praze. Navic obsahuje clanky o lokálnímu dění v Lednici a Břeclavi i republikové politice.

Leave a Reply