Rubriky
Lednice a Břeclav

Otevřený dopis: Lednický zpravodaj uzavřen opozici

Dobrý den,
jak jsem psal již v otevřeném dopisu panu starostovi (viz https://www.neup.eu/dopis-starostovy-lednice2 ), vadí mi, že obec ve svém zpravodaji uveřejňuje jen pozici vládnoucího seskupení. Což je nedemokratické a ostatně to vede i k vypjatým vztahům v Lednici mezi vládnoucími “Kabátovci” a opozicí.
Chtěl jsem napsat otevřený dopis redakční radě, na kterou mě pan starosta odkázal. Ovšem na webových stránkách obce na ní není kontakt! Nejsou tam uvedeni ani členové, které jsem musel hledat v PDF podobě zpravodaje. K mému nepříjemnému překvapení nejsou u členů rady uvedeny kontakty!
Proto píši sem, do formuláře, který bude adresován ani nevím komu (asi kancelar@lednice.cz). Což taky nepovažuji za ideální.

V posledních volbách jsem volil pana starostu (a jeho stranu) – a udělal bych to znova. Ovšem je zjevné, že vztah k opozici je asi nejslabším článkem jeho politiky. Začínám chápat, proč je opozice tak rozladěná a mnohdy používá i hodně nevhodné techniky – protože nemá jinou možnost! Tím, že jí dáte prostor umožníte věcnou diskuzi z čehož nejvíc budou profitovat občané.

Mimochodem chce zasáhnout i český stát, který zákonem nařídí místním zpravodajům  uveřejňovat pozice opozice (bohužel ne sdružení a občanů) – viz http://www.rozhlas.cz/zpravy/spolecnost/_zprava/radnicni-noviny-budou-zrejme-muset-dat-prostor-i-opozici–1012567.

Myslím, že není třeba čekat na donucování státu. Pro inspiraci se podívejte např. na zpravodaj Prahy 5. Jedna stránka je rozdělena pro opoziční zastupitele a ti ve vymezeném prostoru odpovídají na otázky např. “Jak podle Vás spolupracuje městská část s neziskovými organizacemi?”

Těším se na Vaši odpověď, kterou rád zveřejním na svém blogu ( http://www.neup.eu/dopis-lednicky-zpravodaj1 )

s úctou Petr Neugebauer

Ještě chci poděkovat paní Olivové, jejíž komentář ( https://www.neup.eu/dopis-starostovy-lednice2#comment-2329 ) mě vyprovokoval k napsání tohoto otevřeného dopisu.

Předcházející otevřený dopis: Dopis+odpověď starosty Lednice č. 2: kolonáda a zpravodaj

Autor: Petr Neugebauer

Neugebauer Petr: zkrátka NeuP.

Web dnes slouzi jako rozcestnik a archiv referatu z mezinarodních teritoriálních studií FSV Univerzity Karlovy v Praze. Navic obsahuje clanky o lokálnímu dění v Lednici a Břeclavi i republikové politice.

Leave a Reply